Międzynarodowe Forum "Zdrowie i Długowieczność" w Kielcach

Dział: Kielce

Naukowcy m.in. z Chin, Rosji, USA, Japonii i Europy wezmą udział w Międzynarodowym Forum "Zdrowie i Długowieczność", które odbędzie się w dniach 20-22 maja w Kielcach. Głównym organizatorem spotkania jest Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Patronat Honorowy nad Forum objęli minister zdrowia Ewa Kopacz oraz Biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce.

"Nasze Forum jest skierowane do wszystkich, którzy są zainteresowani tematem. Ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia" - powiedziała PAP dr n. med. Dorota Kozieł, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Podczas Forum będą się odbywać wykłady, sesje tematyczne, warsztaty oraz pokazy Qi Gong, tai-chi i jogi. Ich temetyka poświęcona będzie m.in. globalnym zagrożeniom zdrowia i polityce zdrowotnej w Unii Europejskiej; współczesnym problemom edukacji dorosłych; znaczeniu żywienia i aktywności ruchowej w profilaktyce chorób nowotworowych; aktywności ruchowej dla osób starszych.

Prof. Koichi Nariyama z Osaka Sangyo University w Japonii porówna długowieczność w japońskim i amerykańskim stylu życia i kulturze, a prof. Zhenguo Wang, dyrektor pekińskiego Zhenguo Integrated Medicine Tumor Hospital przedstawi nową koncepcję leczenia chorób nowotworowych. "Chińczycy poza metodami konwencjonalnymi do leczenia nowotworów próbują włączyć nowe metody i właśnie o tych metodach będzie mówił prof. Zhenguo Wang" - dodaje dr Dorota Kozieł.

W ramach warsztatów odbędą się sesje pielęgniarskie, kliniczne, środowiskowe zagrożenia zdrowia, promocji zdrowia, gerontologiczne; sesja fizjoterapeutyczna oraz studencka.

Międzynarodowe Forum "Zdrowie i Długowieczność" odbywa się w ramach programu "Profilaktyka chorób nowotworowych" prowadzonego wspólnie z Urzędem Miasta w Kielcach.

W inauguracji imprezy wezmą udział m.in. minister zdrowia Ewa Kopacz, dr n. med. Paulina Miśkiewicz z biura WHO w Polsce oraz Mr Guo Zhouli - wiceprezes i Generalny Sekretarz Chińskiego Forum Zdrowia i Długowieczności.

PAP - Nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2010-05-17
Komentarze
Polityka Prywatności