Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu w UJK

Dział: Kielce

Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu powstanie za rok w ramach rozbudowy Wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Koszty inwestycji sfinansuje w 77 proc. UE.

W uniwersyteckim campusie stanie dwupiętrowy obiekt o powierzchni użytkowej ok. 1,7 tys. metrów kwadratowych. Pomieści aulę wykładowo-konferencyjną z zapleczem, pięć sal wykładowych, dwie sale komputerowe, pracownie zakładów naukowych, a ponadto szatnię, pomieszczenia administracyjne, techniczne i socjalne.

Wydział Zarządzania i Administracji UJK otworzy w nowej siedzibie trzy zakłady zarządzania (przedsiębiorstwem, rozwojem organizacji i zasobami ludzkimi gospodarki regionalnej), zakład samorządu terytorialnego, a także dwie pracownie - marketingu i przedsiębiorczości oraz rozwoju regionalnego Europy Środkowej.

Część pomieszczeń będzie służyć działalności Akademickiego Preinkubatora Przedsiębiorczości do organizowania konferencji i szkoleń dla młodych przedsiębiorców. Swoje locum znajdzie też Akademickie Biuro Karier, Centrum Edukacji i Monitoringu Polityki Integracyjnej oraz Uniwersytecki Ośrodek Kształcenia Kadr dla Gospodarki – poinformowała rektor uczelni prof. Regina Renz.

Całkowity koszt kwalifikowany budowy wynosi ponad 22,3 mln zł. Uczelnia otrzyma unijne środki na realizację inwestycji z puli przeznaczonej w Regionalnym Programie Operacyjnym na rozwój innowacji oraz wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych. 5,17 mln zł na wkład własny spodziewa się z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zainwestuje do końca 2013 r. w rozwój bazy dydaktyczno-naukowej ponad 300 mln zł z funduszy pomocowych UE.

data ostatniej modyfikacji: 2012-03-28 16:28:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności