NEWSY Kielce
i świętokrzyskie

Kieleckie kino Helios przygotowało nie lada gratkę dla wielbicieli kinowych emocji na najwyższym poziomie. Od najbliższego piątku, 18 października, za bilety na wszystkie seanse w regularnym repertuarze, przez 7 dni w tygodniu, widzowie zapłacą tylko 14,90 złotych!
Międzynarodowe zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge 2014 już we wrześniu w Polsce. Imprezie towarzyszyć będzie konferencja z udziałem światowej klasy ekspertów ds. kosmosu oraz piknik naukowy. Gospodarzem wydarzenia będzie Województwo Świętokrzyskie.
Laboratorium otwarto na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Dzięki wsparciu unijnemu, zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, który kosztował ponad 1,6 mln zł.
Dzięki unijnemu dofinansowaniu, w rezerwacie geologicznym Wietrznia w Kielcach otwarto Centrum Geoedukacji, które jest jednym z elementów Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego.
Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu powstanie za rok w ramach rozbudowy Wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Koszty inwestycji sfinansuje w 77 proc. UE.
Festiwal Podróżniczy „Na Rozdrożach” to impreza odbywająca się corocznie w Kielcach od kwietnia 2005 roku. Obecnie Festiwal jest organizowany w partnerstwie pomiędzy Studenckim Kołem Naukowym Turystyki "Bez Nazwy", Klubem "Tramper", Fundacją "Regionalis" i Agencją Reklamową "Mediateka". Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia 2012 w Instytucie Geografii UJK, Restauracji Plejada, Klubie POODER i Pałacyku Zielińskich w Kielcach i 29 kwietnia w plenerze.
Od 1 września na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach powstanie Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki.
Wyższa Szkoła Handlowa im. Bolesława Markowskiego w Kielcach prowadzi rekrutacje na studia niestacjonarne. Nabór potrwa 12 marca br.
W grudniu Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Kielcach rozpoczęła rekrutację. Nabór potrwa do 24 lutego br.
Politechnika Świętokrzyska ogłasza nabór uzupełniający na bezpłatne studia podyplomowe „Odnawialne Źródła Energii” prowadzone w systemie on-line. Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni technicznych oraz osób zawodowo związanych z tematyką odnawialnych źródeł energii.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego zamierza otworzyć studia na kierunku lekarskim. Poszerzenie oferty edukacyjnej ma umożliwić zaplanowaną już rozbudowę uniwersyteckiego Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji zaprasza na specjalistyczne szkolenia. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych fachowców: psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień i psychoprofilaktyków.
Politechnika Świętokrzyska organizuje Konkurs „Student - Wynalazca” 2011/2012 w ramach projektu pt. „Systemowe wsparcie wynalazczości studenckiej” - program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza Studium Generale Sandomiriense w Sandomierzu prowadzi nabór na studia podyplomowe rozpoczynające się od semestru letniego 2011/2012 roku.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wspólnie z Kieleckim Parkiem Technologicznym realizuje projekt pn. Wiedza i Gospodarka – rozwój kompetencji naukowych i biznesowych dla wzrostu konkurencyjności gospodarki regionalnej” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Politechnika Świętokrzyska otworzyła dwa zmodernizowane laboratoria - elektrotechniki pojazdowej oraz pomiarów jakości energii. Koszt tej inwestycji przekracza dwa mln zł.
Dzięki Klubowi Aktywnego Studenta możesz rozwijać zainteresowania, uzyskać wsparcie w realizacji własnych przedsięwzięć oraz sprawdzić się w roli lidera samodzielnych projektów. Klub powstał z myślą o osobach, które chcą zdobyć doświadczenie zawodowe, poszerzyć umiejętności interpersonalne oraz kompetencje cenione przez pracodawców.
Kielecki Park Technologiczny to obecnie najlepsze w województwie świętokrzyskim miejsce do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Dlaczego? Ponieważ oferujemy nowe, kompleksowo wyposażone pomieszczenia, atrakcyjne warunki wynajmu powierzchni, doskonale przygotowaną infrastrukturę teletechniczną. Dodatkowo gwarantujemy dostęp do usług biznesowych i rozwojowych, możliwość korzystania z nowocześnie wyposażonych sal konferencyjno - szkoleniowych.
Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach przedłużyła rekrutację na studia podyplomowe na 31 grudnia br.
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii prowadzi nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „INWENCJA – Potencjał młodych naukowców oraz transfer wiedzy i innowacji wsparciem dla kluczowych dziedzin świętokrzyskiej gospodarki” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności