"Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach stale rozwija ofertę kształcenia, zdobywa kolejne uprawnienia do doktoryzowania, rozszerza tematykę badań naukowych, czynnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym miasta." - zapewniają władze uczelni. Działania te są silnie skorelowane z rozbudową bazy dydaktyczno–naukowej.
W latach 2005-2007 zrealizowany został projekt pn. Budynek "G" Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego zadanie nr 1 Campusu Uczelnianego Akademii Świętokrzyskiej". W ramach inwestycji wybudowano obiekt objęty dokumentacją projektową jako sekcja A, B, C o łącznej powierzchni 10 264,6 m2. Powstały w nim aule, sale dydaktyczne i laboratoria do kształcenia na kierunkach: informatyka, ochrona środowiska, chemia. Jest to budynek o europejskim standardzie, zwłaszcza jeśli chodzi o bazę laboratoryjną. Otwiera przed uczelnią nowe możliwości kształcenia, uruchamianie nowych specjalności, kierunków studiów, szczególnie w aspekcie przygotowania kadr na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy.
Nowy obiekt znacznie polepszył warunki pracy dydaktycznej oraz naukowo- badawczej. Lokalizacja budynku „G” została pomyślana tak, aby skupić cały wydział w jednym miejscu, co umożliwiło korzystanie z laboratoriów i specjalistycznego sprzętu dla studentów pokrewnych kierunków bez konieczności przemieszczania się po całym mieście, tak jak to miało miejsce dotychczas.
W dniu 19 styczna 2010 r. podpisana została umowa na realizację, historycznego w wymiarze rzeczowym i finansowym, projektu „Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach - II etap budowy Campusu Uczelnianego”. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje rozbudowę i modernizację infrastruktury dydaktyczno-naukowej uniwersytetu, służącej kształceniu studentów i doktorantów, wzbogacaniu oferty kształcenia ustawicznego oraz realizowaniu działalności naukowej. Wartość projektu zaplanowana została na 160 mln zł.
Dofinansowanie udzielone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej wyniesie 159,5 mln.zł. Realizacja projektu została podzielona na niezależne, stanowiące integralną całość komponenty:
Inwestycja ta pozwoli dołączyć Uniwersytetowi do grona uczelni o najnowocześniejszej bazie dydaktyczno-naukowej w Polsce. Innowacyjna infrastruktura przełoży się bezpośrednio na podniesienie jakości kształcenia oraz wzmocnienie wizerunku i prestiżu uczelni na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
źródło: UJK