10-11.12.2021

Firmament Festival 2021

kategoria: festiwale

Tegoroczna edycja festiwalu Firmament ma szansę stać się edycją wyjątkową. Nie tylko ze względu na powrót imprezy po roku nieobecności, ale dzięki włączeniu do programu nowych środków wyrazu. Goście festiwalu nie tylko będą mieli okazję usłyszeć na żywo najciekawszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej, ale również obejrzeć związane z muzyką niezależne filmy fabularne. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

W piątek, 10 grudnia festiwal otworzy wystawa fotografii pt. „Silence” autorstwa Heleny Ganjalyan - aktorki i reżyserki aktualnie pracującej nad swoim pełnometrażowym debiutem fabularnym. Część muzyczną rozpocznie solowym koncertem Mikołaj Trzaska - niezwykła osobowość polskiego jazzu, członek legendarnej yassowej grupy Miłość i twórca muzyki do większości filmów Wojciecha Smarzowskiego. Po koncercie na małej scenie KCK zapraszamy do klubokawiarni Kubek Ciepłej Kultury na after party oprawione muzyczne przez Kacpra Szprocha miksującego różne gatunki muzyki elektronicznej.

Sobota 11 grudnia upłynie w dużej mierze pod okiem X muzy. Po południu na małej scenie KCK wyświetlone zostaną alternatywny „Frank" w reż. Lenny'ego Abrahamsona (g. 13.00) oraz elektroniczny „Climax" autorstwa Gaspara Noégo (g. 15.00). Sobotni wieczór (od 19.00) goście spędzą już przy muzyce, jednak wciąż nawiązującej do medium filmowego. Pierwsza na scenie wystąpi bowiem Teoniki Rożynek - laureatka Złotego Lwa na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni za budującą napięcie ścieżkę dźwiękową do filmu „Prime Time".

Na zakończenie imprezy na scenie pojawi się zaś Hubert Zemler - chętnie eksperymentujący i eklektyczny gatunkowo perkusista mający na koncie współpracę z Mitch&Mitch czy Wacławem Zimpelem.

Przez okazji festiwalu zbieramy karmę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą smakołyków (puszki, sucha karma)

Program

piątek 10 grudnia 2021 r. 

19.00
Otwarcie wystawy fotografii 

Heleny Ganjalyan - Silence

Kawiarnia Kubek Ciepłej Kultury, foyer Małej ScenyKoncert

Mikołaj Trzaska


sobota, 11 grudnia 2021 r.

projekcje filmów muzycznych

Frank, reż. Lenny Abrahamson, g. 13.00

Climax, reż. Gaspar Noé, 15.00


Koncerty 19.00

Teoniki Rożynek

Hubert Zemler


Mała Scena KCK 

Kieleckie Centrum Kultury

pl. Stanisława Moniuszki 2b, Kielce


data ostatniej modyfikacji: 2021-11-24 09:53:51
Komentarze
 
Polityka Prywatności