Zamysł konferencji powstał z przekonania, że środowiska drogowe powinny rozpocząć między sobą dialog. Założeniem jest, aby studenci i firmy drogowe zaczęli ze sobą rozmawiać, aby inżynierowie i architekci wymieniali się swoim wieloletnim doświadczeniem.
Konferencję więc podzielono na dwie części:- konkursową - skierowaną do studentów i firm drogowych
- problemową, podczas której będą rozmawiać ze sobą przedstawiciele architektów i inżynierów.
W pierwszej części odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu dla studentów politechnik. Celem konkursu jest aktywizowanie studentów w działalność rozwojową skutkującą opracowaniem nowych technologii w branży drogowej oraz zwiększenie zainteresowania studentów poszukiwaniem nietuzinkowych rozwiązań i zastosowań znanych produktów. Ideą konkursu jest przybliżenie studentom rynku pracy poprzez przedstawienie im największych firm z branży drogowej.
Konkurs polega na zastosowaniu i nowatorskim spojrzeniu na produkty już funkcjonujące na rynku branży drogowej. Studenci będą mogli wybrać jeden produkt z:
- asfalt
- kruszywo, żwir, grys, cement, mączka wapienna itp.
- materiały prefabrykowane
- materiały z recyklingu
- produkty inne
W drugiej części konferencji odbędzie się debata "Inżynier, a architekt". W jej trakcie poruszany będzie temat zmiany wizerunku polskich dróg. Zaproszeni prelegenci będą starali się odpowiedzieć na pytanie: Czy istnieje możliwość poprawienia sposobu budowania dróg, zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym?
Celem debaty jest pokazanie dwóch różnych podejść do jednego zagadnienia. Dyskusja ma być impulsem do prowadzenia dialogu na płaszczyźnie architekt-inżynier.
Debata skierowana jest do:- Inwestorów (GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich i Powiatowych. Miejskich Zarządów Dróg i innych),
- Środowisk naukowych (uczelni, instytutów, stowarzyszeń),
- Wykonawców (właścicieli przedsiębiorstw, członków zarządu, dyrekcji, technologów, kierowników laboratoriów),
- Projektantów (biura architektoniczne, projektowe).
Podczas konferencji odbędzie się aukcja charytatywna pod hasłem "Drogowcy dzieciom". Licytowane będą prace uczniów klas III Szkoły
Podstawowej nr 18 w Gdyni, przedstawiające loga firmowe wszystkich
sponsorów i patronów medialnych Konferencji.
Prace wykonano
różnorodną techniką (kredki, plastelina, bibuła, skóra i inne) przy
użyciu fantazji i spontaniczności dziecięcej.
Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wakacje dla najbiedniejszych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdyni.
Informacje o konferencji:http://www.facebook.com/pages/BLL/463877516999187
http://www.facebook.com/events/556442864375713/