NEWSY Kielce
i świętokrzyskie

Wyposażenie szkół w tablice interaktywne, platformy e-lerningu, portale internetowe i różne kursy dokształcające - proponuje uniwersytet w Kielcach, w projekcie nowatorskiego programu studenckich praktyk pedagogicznych zgłoszonym na konkurs MEN.
Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach poszerza ofertę swojej działalności. Celem podjętej inicjatywy jest podniesienie konkurencyjności absolwentów UJK poprzez stwarzanie im warunków do kształcenia dodatkowych umiejętności podyktowanych wymaganiami rynku pracy.
Instytut Matematyki po raz drugi ma zaszczyt zaprosić na obchody Święta liczby pi. Święto liczby pi rozpocznie się 12 marca 2010 roku o godzinie 10.00 w auli budynku G Wydziału Matematyczno Przyrodniczego UJK (ul Świętokrzyska 15).
Profesor Stanisław Zaborniak, rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał tytuł doktora honoris causa Narodowego Uniwersytetu Kultury Fizycznej we Lwowie.
Patronaty nad klasami o profilu matematyczno-fizycznym, zajęcia techniczne dla uczniów, wykłady naukowców i uczelniane gabloty informacyjne w szkołach zapowiadają władze Politechniki Świętokrzyskiej w ramach wielkiej, regionalnej autopromocji uczelni.
Sprzęt umożliwiający czytanie osobom niewidomym i niedowidzącym zakupi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach w ramach projektu "Biblioteka równych szans - dla osób z dysfunkcją wzroku" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Około 170 studentów pierwszego roku wydziału matematyczno – przyrodniczego, tzw. kierunków zamawianych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach czeka na wypłatę zaległych stypendiów.
Promowanie amatorskiej studenckiej twórczości kabaretowej to główny cel Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich KOKS'2010. Tegoroczny KOKS, którego głównym organizatorem jest Studenckie Centrum Kultury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, to już 10 edycja.
Rekordowe dofinansowanie 200 tysięcy złotych na organizację festiwalu im. Krystyny Jamroz otrzymało od ministra kultury Buskie Samorządowe Centrum Kultury.
Kielce po raz drugi biorą udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. W trakcie imprezy kieleccy wystawcy będą zachęcać do odwiedzenia i spędzenia wolnego czasu w naszym regionie.
Celem konferencji jest promowanie rozwoju naukowego studentów oraz młodych pracowników naukowych uczelni wyższych. Stworzenie forum interdyscyplinarnej dyskusji oraz prezentacji badań i osiągnięć naukowych z wielorakich dziedzin wiedzy, w kontekście ich wieloaspektowości, złożoności i współzależności stanowić będzie główne założenie konferencji.
400-tu bezrobotnych założy w tym roku w Kielcach własną działalność gospodarczą dzięki dotacji z Miejskiego Urzędu Pracy. Dodatkowe sto miejsc pracy powstanie na pewno w już istniejących firmach. Pieniądze na ten cel już są przyznawane, a ubiegły rok pokazał, że takie dotacje się w Kielcach nie marnują.
Zostały ostatnie wolne miejsca na organizowaną przez Kielecki Park Technologiczny międzynarodową konferencję i seminaria "InventRAM - inicjatywy parkowo-inkubatorowe dla nowoczesnego biznesu”.
Uprzejmie informujemy że trwa rekrutacja na studia niestacjonarne drugiego stopnia, na kierunku Pielęgniarstwo. Studia te przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia, kierunku Pielęgniarstwo.
Serdecznie zapraszamy kandydatów do udziału w nieodpłatnych kursach i konsultacjach przygotowujących na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej prowadzonych w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach .
Instytut Chemii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz
Sekcja Geochemii Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego mają zaszczyt zaprosić na pierwszą międzynarodową konferencję z cyklu: “Contemporary problems of geochemistry” która odbędzie się w dniach: 27–30 września 2010 roku.
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach dołączy do 2013 roku do grona polskich szkół wyższych posiadających najnowocześniejszą bazę. Stanie się tak dzięki rozbudowie i modernizacji infrastruktury dydaktyczno-naukowej, w którą zainwestuje się 160 mln zł - zapowiadają władze uczelni.
W 2010 r. mija 20 lat od uchwalenia i wcielenia w życie ustawy o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990 r. Dwie dekady transformacji ustrojowej odmieniły Polskę we wszystkich sferach rzeczywistości. Decentralizacja władzy publicznej poprzez odbudowę lokalnej, a następnie regionalnej samorządności odegrała w tym procesie rolę nie do przecenienia. Okrągła rocznica jest doskonałą okazją po temu, aby doświadczenia odbudowy i kształtowania się samorządu terytorialnego w Polsce poddać wszechstronnej analizie naukowej.
Dnia 19.01.2010 podpisana zostanie umowa o dofinansowanie Projektu nr POPW 1.1-22 pn. „Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach – II etap budowy Campusu Uczelnianego” pomiędzy Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości pełniącej rolę Instytucji Pośredniczącej dla Programu Operacyjnego Pozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.
W związku z rozpoczęciem realizacji projektu pt. „Stypendia naukowe dla doktorantów kierunków istotnych dla rozwoju regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach ogłasza nabór kandydatów do wyżej wymienionego projektu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności